Практична робота 9«Складання програм з використанням алгоритмічної
структури повторення.»
Мета уроку: навчальна, навчитись практично застосовувати теоретичні відомості
до розв’язання задач; закріпити оформлення та запис на мові програмування;
придбати практичні навички використання вказівок розгалуження та повторення при
розв’язку задач;
виховувати емоційну включенність; навчитись правильно
застосовувати поняття та означення;
розвивати творче мислення та виконавчі здібності.
План
уроку
I. Організаційний момент (2 хвилини)
II. Перевірка домашнього завдання. Опитування “Організація алгоритмів розгалуження
та повторення мовою Turbo Pascal”. (5 хвилин)
IІІ. Практична робота 9 «Складання програм з
використанням алгоритмічної структури повторення.» (30 хвивил)
ІV. Короткий розбір домашнього завдання на наступне заняття (5 хвилини)
V. Підведення підсумків уроку (3 хвилини)
Хід уроку
I. Організаційний момент. (3 хвилини)
Перевірка
присутності. Перевірка наявності домашнього завдання.
II. Перевірка домашнього завдання. Опитування
“Організація алгоритмів розгалуження та повторення мовою Turbo Pascal”.
Питання до класу:
1) Які
форми умовного оператора, ви використовували при розв’язанні домашнього
завдання?
2) Які
оператори повторення Ви знаєте?
3) Як
описується і використовується вказівка повторення з передумовою?
4) Як
описується і використовується вказівка повторення з післяумовою?
5) Як
описується і використовується вказівка повторення з параметрами?
IІІ. Практична
робота 9 «Складання
програм з використанням алгоритмічної структури повторення.» (Додаток 1)
Опорний конспект.
Початковий, середній рівень – задача1, 2.
Достатній, високий рівень – задача 3, 4, 5. Доповнити 2-м варіантом
розв’язку.
Алгоритм виконання практичної роботи:
1)
Набрати
в середовищі програмування програму.
2)
Виконати
компіляцію програми.
3)
Зафіксувати
результат виконання.
4)
Зберегти
файл розв’язку.
ІV. Короткий розбір домашнього завдання на наступне
заняття.
Скласти програми розв’язку задач.
1) Ввести число А, вивести всі його дільники та
підрахувати їх загальну кількість.
2) Ввести 6 елементів з клавіатури, визначити серед них найбільший.
3) Ввести дві змінні X та Y. Обчислити арифметичні дії за введеним знаком d:
+ - * / (додавання, віднімання, множення,
ділення). Результат присвоїти змінній Z,
та вивести.*
4) Намалювати малюнок знаками: зірочка * або #,,
використовуючи оператори циклу. *
V. Підведення підсумків уроку.
Запитання для бесіди:
1. Як ви гадаєте, чи виконали ми ті завдання,
що поставили на початку уроку?
2. Які труднощі виникали у вас протягом
уроку?
3. Що ви порадите однокласникам для подолання
труднощів, що виникали?
Д/з. Скласти
програми 1-4. За рівнем складності.
Комментариев нет:
Отправить комментарий