Тема: Використання налагоджувача програм. Різновиди
помилок, методи їх пошуку та виправлення. Коментарі у програмному коді. Практична
робота № 7. Налагодження
програм.
Навчальна мета: Засвоїти
відомості з основ алгоритмізації та програмування, познайомитися з поняттями програми мовою С++ та її
складовими
Розвивальна
мета: Розвивати координацію рухів, зорову
пам’ять, вміння працювати з програмами
Виховна
мета: Виховувати зосередженість, вміння активно
сприймати новий матеріал.
Тип
уроку: Урок закріплення знань (практика)
Структура уроку
I.
Організаційний момент
II.
Етап орієнтації
III.
Етап проектування
IV.
Етап навчальної діяльності
V.
Робота за ПК
VI.
Контрольно-оцінювальний етап
VII.
Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний
момент
Сьогодні ми з вами розглянемо тему: «Використання налагоджувача
програм. Різновиди помилок, методи їх пошуку та виправлення. Коментарі у
програмному коді. Практична
робота № 3. Налагодження програм.».
II. Етап орієнтації
Мета
сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися програми за допомогою мови
програмування С++
III.
Етап проектування
План уроку
- Використання
налагоджувача програм. Різновиди помилок, методи їх пошуку та виправлення.
Коментарі у програмному коді
- Інструктаж по практичній роботі
- Практична
робота № 3. Налагодження
програм.
ІV. Етап навчальної діяльності
Використання
налагоджувача програм. Різновиди помилок, методи їх пошуку та виправлення.
Коментарі у програмному коді.
Помилки в програмі
називають жучками, а саме виправлення
помилок процесом відладки програми.
Ті помилки, які
знаходить компілятор сам називаються синтаксичними(порушення правил граматики мови
програмування). При чому компілятор не завжди точно видає місце знаходження
самої помилки, точність 1-3 строчки від вказаного рядка. Такі помилки виникають
тоді, коли програміст неуважний або пише програму не по алгоритму, а одразу «із
голови».
Бувають ще помилки часу
виконання(невірні числові підрахунки, помилки при знаходженні даних
за формулами). Такі помилки комп’ютер може побачити лише під час виконання
програм. Багато таких помилок виникають якщо в програмі виконується ділення на
0 або інша не коректна дія.
Бувають ще логічні помилки.
Це помилки алгоритму, який лежить в основі програми. Програма не виконує
потрібну дію. Такі помилки компілятор не може побачити. Для того щоб перевірити
наявність помилок даного типу потрібно запустити програму з вхідним набором
даних, та перевірити чи співпадає результат «ручного» підрахунку та
програмного. Якщо програма містить якусь умову, то потрібно данні обчислення
провести з усіма можливими варіантами.
Для того, щоб зробити програму зрозумілою, в потрібних
місцях програми необхідно вставити коментар(пояснення). В С++ для цього є
спеціальні позначення, а саме //.
Весь текст, який
знаходиться між //
і символом кінця строки називають коментарем.
Коментарі компілятори просто ігнорують. Якщо потрібно вставити коментар в декілька
строк кожна зі строк повинна починатися з символу //(пишуть без пробілу)
Вставляти коментарі в програму можна і інакше. А
саме за допомогою символів /*. Все, що знаходиться між парою символів /* і */ розглядається як коментар і ігнорується
компілятором.
На початку
програми завжди вставляють коментар, в якому вказується інформація по
програмі, а саме: ім’я файлу, автор, контактні дані автора програми, дата
останіх змін в програмі, Опис роботи програми, версія програми та ін..
Дана
інструкція дається для того,
щоб призупинити
роботу програми та самому завершити її.
char letter;
cout <<
“Dlya zavershennya roboti programmi vvedit bud-yaky bukvu. \n”
cin
>> letter;
Інструктаж
по практичній роботі
Практична
робота № 7. Налагодження програм.
Завдання 2*(6-12
білів). Напишіть
програму підрахунку значення х, в якій вхідними даними є значення коефіцієнтів a,b,c квадратного рівняння , а вихідними – значення х (використовуйте формулу
дискримінанту). Відкомпілювати її і запустити на виконання. Якщо є
помилки, то знайдіть їх та виправте. Проаналізуйте ситуацію, яка спровокувала
виникнення помилки. Якого типу була помилка?
Всі програми надрукувати в блокноті, або в
devc++ створити проект та надрукувати їх в файлі проекту.
Якщо ваша програма не встигає відобразити дані
на екран, то додайте в кінці програми строчки
char letter;
cout <<
“Dlya zavershennya roboti programmi vvedit bud-yaky bukvu. \n”
cin
>> letter;
VI. Контрольно-оцінювальний етап
Учитель
перевіряє та оцінює роботу учнів на уроці.
VII.Домашнє завдання
Вивчити терміни,
конспект
Комментариев нет:
Отправить комментарий