Тема: Практична робота № 12. Розробка моделі «сутність-зв’язок» заданої
предметної області. Створення бази даних в середовищі СУБД.
Навчальна
мета: Засвоїти практичні навички в роботі з БД і СУБД
Розвивальна
мета: Розвивати координацію рухів, зорову
пам’ять, вміння працювати з програмами
Виховна
мета: Виховувати зосередженість, вміння застосовувати новий матеріал на практиці.
Тип
уроку: Урок застосування знань і
вмінь (практика)
Структура уроку
I.
Організаційний момент
II.
Етап орієнтації
III.
Етап проектування
IV.
Етап навчальної діяльності
V.
Робота за ПК
VI.
Контрольно-оцінювальний етап
VII.
Домашнє завдання
Хід уроку
І. Організаційний
момент
II. Етап орієнтації
Мета
сьогоднішнього уроку якомога найкраще познайомитися з програмами для роботи з БД
і навчитися працювати в СУБД
III.
Етап проектування
Практична
робота № 12. Розробка моделі «сутність-зв’язок» заданої
предметної області. Створення бази даних в середовищі СУБД.
ІV. Етап навчальної діяльності
Завдання
Створити модель БД та БД «Наш клас», в якій є
наступні таблиці:
- Учні (поля Прізвище,
ім’я, дата народження, клас, адреса, шифр класу, код учня (ключовий
елемент) )
- Вчителі (поля
Код вчителя(ключовий елемент), прізвище, ім’я, стаж, посада)
- Предмети (поля
Код вчителя, назва предмета, код предмета(ключовий елемент))
- Оцінки (поля
код учня, код предмету, код вчителя, оцінка, код оцінки (ключовий
елемент))
Інструкція
- Відкрити програму Microsoft Access.
- Обрати меню Файл – Створити (Новий) – Нова
база даних (БД)
- У вікні, яке відкрилося обираємо - Создание таблиц в режиме конструктора.
- Ввести в Назву поля таблиці та обрати його тип наступні
строки: Прізвище (текстовий), ім’я
(текстовий), дата народження (дата/час), клас(текстовий), адреса(текстовий),
код класу (числовий), код учня (счетчик).
- Натиснути правою
кнопкою миші на полі код учня та обрати в списку Ключове поле.
- Закрити таблицю та у вікні яке з’явиться
набрати назву таблиці – Учні. Ось ми і створили першу нашу таблицю.
- Далі
ми створюємо таким же чином таблиці Вчителі, Предмети, Оцінки (повторюємо
кроки 3-6). При чому в кожній таблиці обираємо ключовий елемент і тип
даних(числовий для запису кодів, шифрів, стажу, та ін. числових значень).
VI. Контрольно-оцінювальний етап
VII.Домашнє завдання
Вивчити терміни,
конспект
§ 21 пит.
1,3,5,7,8 с. 200
Комментариев нет:
Отправить комментарий